Aerobik kameralnie

„Dopóki istnieją nowe rzeczy, których można się nauczyć oraz nowe kierunki, w których można się rozwijać, tak długo integracja nie jest kompletna.”
P. Dennison

Aerobik Kameralnie z elementami kinezjologii edukacyjnej i tańca improwizowanego. CAŁOROCZNA PRZYGODA DLA DZIECI W KAŻDYM WIEKU (w grupach wiekowych)

Ćwiczenia przy muzyce dostosowane do możliwości uczestników, które pozwalają rozwijać koordynację ruchową i orientację w przestrzeni.

Dodatkowo wprowadzamy elementy tańca improwizowanego zwiększającego świadomość swojego ciała. Improwizacja w tańcu to spontaniczne tworzenie formy, ukazywanie człowieka w tym właśnie momencie.

Opiera się ona na ruchu autentycznym pochodzącym z odczuwania człowieka, a nie z określonej techniki tanecznej; odkrywamy ruch w sobie i siebie w ruchu, korzystamy ze swej wyobraźni i w twórczym tańcu symbolicznie wyrażamy istotne aspekty swojej osobowości.

Pracujemy ciałem i poprzez ciało, rozwijamy się, poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnych możliwości. Improwizacja pozwala pozbyć się strachu i napięcia, ponieważ nie ma w tym gatunku tańca złego i dobrego ruchu, najistotniejsze są impulsym które spłyną z naczego ciała dając początek ruchowi.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Czas trwania zajęć 60 min.